12 Ekim 2014 Pazar

Clinique Güneş Kremi SPF 50 Yorumum

Clinique Güneş Kremi SPF 50

Merhaba, arkadaşlar! Bugün sizlerle bir süredir kullanıp memnun kaldığım bir Clinique ürününden bahsedeceğim. Bakalım gerçekten de Clinique'nin bu güneş kremi bizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabiliyor mu?Bakalım Clinique bu güneş kreminde bize neler vaat etmiş?

Clinique Solar Smart teknolojisi ile geliştirilmiş, güneş yanığı ve yaşlanmaya karşı etkin koruma sunan formül, UVA ve UVB ışınlarına karşı cildinizi korur. Cildin onarım sürecini iyileştirerek, yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlar. Antioksidan içeriği sayesinde, çevresel zararlara karşı cildi korur. En hassas ciltler için bile uygundur. Dermatologlar tarafından test edilmiştir. Yağsızdır.

Benim kullandığım süre boyunca yorumlarım ne oldu?

*Öncelikle ürünün yüze yedirilmesi oldukça kolay. Yüzünüze sürdükten sonra kalıp gibi bir görüntü bırakmıyor ki güneş kremlerinin en büyük problemlerinden biridir beyaz kalıp gibi bir görüntü bırakması.

*Yüzünüze sürdükten sonra herhangi bir topaklanmaya yol açmıyor. Bu benim için özellikle önemli çünkü sabah çok hızlı bir şekilde hazırlanıp evden çıkmam gerekiyor ve güneş kreminin artıklarını yüzümden toplamak kesinlikle uğraşamayacağım bir şey.

*Bir başka çok sevdiğim yönü ne kadar terlerseniz terleyin yüzünüz güneş kremini dışarı atmıyor. Özellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan benim gibi kullanıcılar için bu çok önemli. Eski kullandığım Vichy terlemeye dayanamayıp beyaz beyaz akıyordu terle birlikte.

* Hassas cildimde herhangi bir sivilcelenme ya da hassasiyete yol açmadı. Zaten ürünün ambalajında da belirtilmiş alerji testinden geçirildiği.

Clinique Güneş Kremi SPF 50 kullanıcı yorumu


*Ayrıca diğer Clinique ürünleri gibi bu güneş kremi de %100 parfümsüz.

*Ürünün tek hoşnut kalmadığım yönüyse bence 50 koruma faktörünün hakkını koruma süresi anlamında verememesi. Tamam belki güneşten harika koruyor ama mutlaka gün içinde en az 1 kez yenilemeniz lazım ki bu belki yazın bir problem olmaz ancak günümün 9-10 saatini üniversitede geçirdiğim  şu aylarda güneş kremimi gün içinde yenileme şansım yok. ( Aslında var ama yok.  Bilmiyorum 1000 sayfalık kitaplarla bu güneş kremini taşısam herhalde eve geldiğimde üstünden kamyon geçmiş gibi bir hal alır. Tabi miskinliğin payını da göz ardı etmeyelim lütfen)

*Antioksidan ile cilt bariyerini güçlendirir denmiş. Bu özelliğini yorumlamak için ürünü bitene kadar kullanmam gerekiyor. Ürünü bitirdikten sonra buraya bir edit yaparım artık. :)

Evet arkadaşlar genel olarak memnun kaldığım bir güneş kremi oldu. Siz de kış aylarında güneş kremlerini ihmal etmeyin lütfen. Güneşin zararlı etkileri yaz-kış ayırt etmeksizin cildinizi etkiliyor. Bu nedenle nasıl yazın ayrıca özen gösteriyorsak güneş koruma ürünlerine kışında en azından asgari düzeyde bu bakımı sürdürmeliyiz.

Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere bol güneşli, aydınlık günler sizler ile olsun! ( İlginçtir yağmurlu ve kapalı havalarda kendimi daha mutlu ve enerjik hissediyorum. Normalde çevremdekiler nasıl '' Aaa bugün hava ne güzel güneşli hadi yürüyüşe çıkalım'' diyorsa bende: ''Hava ne kadar güzel yağmurlu ve kapalı bugün mutlaka yürüyüşe çıkmalıyım'' diyorum.) Benimle ilgili ufak bir gerçek -2014 :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder