28 Şubat 2015 Cumartesi

DR. Organic / Organik Manuka Ballı El ve Tırnak Kremi Yorumlarım


Merhaba, arkadaşlar! Umarım harika bir cumartesi günü geçiriyorsunuzdur. Tanrım! kaç gündür bu havayı bekliyordum; dışarıda fırtına bulutları tüm gökyüzünü kaplamış durumda, büyük bir ihtimalle bir kaç saat içinde muhteşem bir yağmur yağacak. Acaba evde kalıp sıcacık yatağımda kitap okuyarak mı bu güzel günü geçirsem yoksa yağmur yağdığında dışarıya çıkıp yürüyüş mü yapsam bilemedim. Ancak bildiğim bir şey varsa o da şimdi sizinle çok güzel bir el kremini paylaşacağım. Bakalım DR. Organic markası neler vaat etmiş ve benim yorumlarım neler olmuş:* Öncelikle DR. Organic / Organik Manuka Ballı El ve Tırnak Kreminin vaatlerine bir göz atalım:

- Organik manuka balı, aloe vera, zeytinyağı, propolis, ayçiçeği yağı, E vitamini ile kuru ve sertleşmiş elleri yumuşatıp koruyan, güçlü anti-oksidan ve koruyucu bir krem.

- Bu aktif bileşenlerin nemlendirici etkileri elleri yumuşatıp pürüzsüşleştirir.

- Bu sıra dışı nemlendirici krem hem tırnak hem de deriye nüfuz eder, bir yandan esneklik kazandırır, diğer yandan tırnak etrafındaki derileri nemlendirerek ele ipeksi bir his verir.

- Mineral yağ içermemektedir.Genetiği değiştirilmiş hammadde kullanılmamıştır. Paraben, SLS içermez, sentetik renklendirici ve koku kullanılmamıştır.


* Peki benim yorumlarım neler oldu DR. Organic / Organik Manuka Ballı El ve Tırnak Kremi için:

- Şu ana kadar hayatımda kullandığım en iyi el kremleri arasındaki yerini oldukça sağlam bir şekilde aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gerek harika nemlendirmesi gerekse nemlendirme etkisinin içinde bulunduğumuz soğuk günlerde bile bu kadar uzun süre hissedilebilir olması bu kreme aşık olmama yetti ve arttı bile. Peki, hepsi bu kadar mı? Tabi ki, değil :)

- Bu kadar harika nemlendirmesine rağmen kesinlikle yoğun kremsi bir yapıda değil ki zaten bu tip yoğun/ katı kremleri kullanmayı hiç sevmem yedirilmesi de ciltte dağıtılması da tam bir işkence gibi gelir bana ,ancak DR . Organic / Organik Manuka Ballı El ve Tırnak Kremi oldukça hafif bir yapıya sahip ve kolayca dağıtılabiliyor ciltte.

- Kokusuna bayıldım! Öyle aman aman bal seven bir insan değilimdir ,ancak ürün o kadar harika bir bal kokusuna sahip ki sağlığımı bozacağımdan endişelenmesem kremi ekmek arasına sürüp yiyebilirim o kadar yani :) Sanki normal bal ile oldukça hafif bir acı vanilya kokusu karıştırılmış gibi ürünün kokusu . Eğer bal kokusunu normalde sevmeyen biriyseniz bu üründen uzak dursanız iyi olur çünkü kokusu göz ardı edilemeyecek kadar ağır ve kokusunun kalıcılığı da hiç fena değil.

- Ellerimi bu soğuk havalarda bile uzun süre nemli ve pürüzsüz tutmayı başaran bir krem oldu. Üstelik sabah sürüp akşam eve geldiğimde ellerimi sabunla yıkamama rağmen en ufak bir gerginlik hissi yaşamamış olmamda kremin ne kadar etkili olduğunun bir kanıtı.

- Oldukça masum diyebileceğim bir içeriğe sahip olan bu krem hassas cildimde herhangi bir hassasiyete yol açmadı.

- DR. Organic markasının hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar arasında olduğunu daha önce söylemiş olsam da tekrarlamakta zarar görmüyorum. :)

- ''Peki Ozan bu kremin hiç mi kötü bir yanı yok'' diye sorduğunuzu duyar gibiyim :) Evet, benim başarılı bulmadığım bir özelliği var o da emilimi. Kremin emilmesi yaklaşık 4-5 dk aldı tabi kuru ciltlerde bu emilim daha hızlı olacaktır , ancak yine de emilim konusunda bir Logona kadar başarılı değil ( Logona el kremi ile ilgili yazımı okumak isterseniz Tık Tık )

İşte benim yorumlarım bunlardı. Kış aylarında tekrar tekrar alabileceğim nemlendirmesine, kokusuna, yapısına kısacası her şeyine bayıldığım bir el kremi oldu. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize çok çok iyi bakın !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder